آموزش

10 نکته ضروری که قبل از خرید قلم مو نقاشی ساختمان باید بدانیم

قلم مو شماره 2

 

نکات مهم هنگام خرید قلم مو

قلم موی نقاشی یکی از ابزارهای اصلی نقاشان ساختمان است. که در صورت انتخاب قلم موی مناسب و با کیفیت مستقیما بر سرعت کار تاثیر گذار است.

۱- مهم ترین نکته هنگام خرید قلم مو درصد موی طبیعی آن هست. هرچقدر درصد موی طبیعی آن بیشتر باشد، نتیجه کار تمیزتر و حرفه ای تر هست.

۲- از قلممو برای رنگ های روغنی، رزین پلی استر و پلی اورتان و هرنوع رنگ با پایه روغن  استفاده می‌شود. برای رنگ پلاستیک و آکریلیلک از غلطک یا مقلاویز استفاده می‌شود.

۳- قلممویی را انتخاب کنید که موهای آن حالت خرد شده داشته باشد، این قلم موها رنگ را بهتر به خود می‌گیرند و اثر کم‌تری روی سطح باقی می‌گذارند.

۴- هرچه مو‌های قلممو فشرده‌تر باشد، قابلیت پخش رنگ بیش‌تری دارد.

۵- به طول موهای آن دقت کنید، قلمموی خوب مو‌های بلند و باریکی دارد .

۶- با قلم مو به سطحی مثل میز ضربه بزنید. در صورتی‌که مو‌های کمتری از دست بدهد.(ریزش موی آن انگشت شمار باشد)  نشان دهنده اینه که موهای قلم مو به خوبی به بدنه آن وصل هست.

۷-  به دسته قلم‌ مو نیز توجه کنید. قلممویی را انتخاب کنید که دسته راحتی داشته باشد. انتخاب قلم مویی که دسته سبک و خوش ساختی دارد باعث می‌شود که دست های شما درحین کار خسته نشود.

۸- برای نقاط حساس که نیازمند دقت بالاست دسته کوتاه را انتخاب کنید و برای کار روی سطوح وسیع تر قلممو دسته بلند را انتخاب کنید.

۹- در هنگام خرید به سایز قلم مو هم توجه کنید. قلممو سایز ۰.۵–  قلممو سایز ۱قلممو سایز ۱.۵قلممو سایز ۲ اینچ بیشتر برای سطوح کوچک و باریک مثل پنجره‌ها وچارچوب درب‌ها استفاده می‌شود. قلم موی سایز ۳ و قلمموی سایز ۴ برای سطوح بزرگتر مثل درب و دیوارها استفاده می‌شود.

۹-به فرول آن هم توجه کنید. به دلیل شست و‌ ‌شوی زیاد آن با آب، امکان زنگ زدگی فرول وجود دارد. زنگ زدگی فرول باعث می‌شود که اتصال موهای قلممو به فرول سست شود و باعث ریزش موی آن می‌شود.(فرول: بست فلزی که موهای قلم مو را نگه می دارد.)

 

بنابراین بهتراست قلممویی را انتخاب کنید که فرول ضد زنگ داشته باشد.

1 نظر در “10 نکته ضروری که قبل از خرید قلم مو نقاشی ساختمان باید بدانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *