آموزش

چه وقت بهترین زمان برای نقاشی ساختمان است؟

تغییر فصل و گذر از تابستان به پاییز معمولا بسیاری از افراد را مجاب می کند که زمان خوبی برای تغییر اساسی در دکوراسیون منزل شان فرا رسیده است. تغییر بنیادین آب و هوا، مدت زمان و شدت تابش نور خورشید به داخل منزل، روشن شدن وسایل گرمایشی و تغییر خلق و خوی افراد به واسطه این تغییر از دلایل مهم و قابل بحث برای تمایل افراد به تغییر دکوراسیون منزل همزمان با تغییر فصل است. اما بهترین زمان برای نقاشی ساختمان چه زمانی است؟

 

نقش رنگ در دکوراسیون

بسیاری از افراد در آستانه فصل زمستان و فرارسیدن بهار، دکوراسیون و چیدمان وسایل منزل خود را تغییر می دهند اما بسیاری از افراد این کار را در آستانه فصل زمستان انجام می دهند. ممکن است شما بخواهید مبل راحتی که تا دیروز گوشه اطاق و نزدیک به خروجی کولر قرار داشت به این گوشه اطاق بیاورید تا هم به تلویزیون نزدیک تر باشد و هم به شوفاژ. ممکن است حتی به نظرتان برسد قالیچه ای که در ابتدای تابستان به انباری منتقل کردید دوباره کف آشپزخانه برگردانید.

بسیاری افراد البته از یک نکته بسیار مهم غافل هستند؛ اینکه تغییر اساسی دکوراسیون منزل فقط تغییر جای وسایل یا خرید وسایل جدید نیست. یکی از مهمترین تغییراتی که می توانید در منزل خود ایجاد کنید، تغییر رنگ دیوارهاست. همانطور که پیش از این در چند مطلب جداگانه گفتم، رنگ دیوارها و سقف خانه از مهم ترین المان های دکوراسیون داخلی به شمار می روند.

نکته بسیار مهم اینجاست که رنگ دیوارها و سقف منزل در فصول گرم و سرد سال بهتر است متفاوت باشد. شما در فصول گرم سال نمی توانید به راحتی در اطاقی که دیوارهای آن با رنگ های گرم نقاشی شده، استراحت یا کار کنید و برعکس در فصل پاییز مطالعه یا تماشای فیلم در اطاقی با دیوارهای منقش به رنگ های سرد، کسل کننده خواهد بود.

شما در فصول گرم سال نمی توانید به راحتی در اطاقی که دیوارهای آن با رنگ های گرم نقاشی شده، استراحت یا کار کنید
بسیاری از کارشناسان هنری و روانشناسان توصیه می کنند در آغاز فصل پاییز تا جایی که ممکن است رنگ و طرح دیوارها را هم تغییر دهید. فراموش نکنید که در فصول سر سال شما ساعت های بیشتری بدون نور خورشید زندگی می کنید و از آن مهمتر به دلیل کوتاه شدن طول روز، ساعت های بیشتری در منزل هستید بنابراین بهتر است دیوارها و سقف منزل خود را متناسب با این تغییرهای بسیار مهم تغییر دهید تا بتوانید بیشترین لذت را از فصول زیبای سرد سال ببرید.

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان چه زمانی است؟

اگر شما هم تصمیم گرفته اید دستی به دیوارها و سقف منزل خود بزنید، حتما از خودتان پرسیده اید که چه زمانی این کار را انجام دهید. تعیین بهترین زمان برای نقاشی ساختمان باتوجه به چند مسئله قابل انجام است. پیش از پاسخ دادن به این پرسش بزرگ بهتر است بار دیگر تاکید کنم هرچند نقاشی ساختمان امروزه با پیشرفت صنایع مرتبط با آن به کاری آسان تر نسبت به قبل تبدیل شده اما هنوز هم یک کار تخصصی است. اگر تجربه و تسلط لازم برای این کار را ندارید آن را به یک نقاش ساختمان حرفه ای بسپارید. البته حتی در آن صورت هم هنوز باید پاسخ این پرسش را بدانید که چه زمانی برای نقاشی ساختمان مناسب است؟

  • اگر در حال بازساری دیوارها و سقف هستید، حتما اجازه دهید کار این بازسازی تمام شود. هرگز کار نقاشی را قبل از خشک شدن کامل دیوارها انجام ندهید. این مسئله باعث خراب شدن رنگ و دیوار می شود.

اگر در حال بازساری دیوارها و سقف هستید، حتما پس از بازسازی رنگ آمیزی کنید

  • اگر در حال بازسازی کف هستید، نقاشی را قبل از نصب کفپوش جدید تمام کنید. برای این کار اول کف قدیمی را بردارید، عملیات نقاشی را انجام دهید و بعد از خشک شدن دیوارها و سقف کفپوش جدید را نصب کنید. با این کار شما از کثیف شدن یا آسیب دیدن کفپوش جدید در حین نقاشی دیوارها و سقف جلوگیری کرده اید. همچنین کفپوش جدید با پوشاندن انتهای پایینی دیوارها و پوشاندن خط معمولا مشکل دار این بخش، جلوه شیکی به منزل شما می دهد.
  • اگر تصمیم دارید کناف کشی کنید، حتما باید نقاشی را قبل از این کار تمام کرده باشید. نقاشی کردن منزلی که تازه کناف کشی شده بسیار سخت و نتیجه آن معمولا نه چندان تمیز است. قبل از آغاز عملیات کناف کشی مطمئن شوید رنگ جدید خشک شده است.
  • اگر تصمیم دارید وسیله جدیدی به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید، ابتدا سراغ این کار بروید. با تقریب خوبی می توان گفت شما می توانید هر طرح و رنگی که دوست دارید به دیوارها و سقف منزل خود بزنید و آنها را با وسیله یا وسایل جدیدی که تهیه کرده اید هماهنگ کنید اما انجام برعکس این کار بسیار سخت است. شما برای خریدن فرشی که به دیوارهای جدیدتان بخورد کار سختی دارید اما به راحتی می توانید رنگ و طرحی برای دیوارها انتخاب کنید که متناسب با فرش و مبل جدیدتان باشد. البته قبل از اینکه دکوراسیون جدید را بچینید باید نقاشی دیوارها و سقف را تمام کرده باشید.

می توانید هر طرح و رنگی که دوست دارید به دیوارها و سقف منزل خود بزنید و آنها را با وسیله یا وسایل جدیدی که تهیه کرده اید هماهنگ کنید

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان نوساز

تا اینجا فقط درباره ساختمان هایی صحبت کردیم که قبل از آغاز عملیات نقاشی مورد استفاده بوده اند. ممکن است شما در حال ساخت منزل جدید باشید یا منزلی تهیه کرده اید که نوساز است و دیوارهای آن هنوز نهایی نشده و می خواهید آنها را نقاشی کنید. برای نقاشی چنین ساختمان هایی رعایت چند نکته بسیار مهم است:

  • مطمئن شوید دیوارها خشک هستند. همانطور که گفته شد رنگ زدن روی دیوارهایی که خیس هستند فقط باعث ایجاد دردسر و هزینه اضافی می شود.
  • سطح دیوار را صاف کنید. ناگفته پیداست که نقاشی دیوارهای که یک دست نیستند یک اشتباه بسیار بد است. ابتدا سطح دیوار را صاف کنید و بعد نقاشی آن را شروع کنید.
  • برای نقاشی ساختمان حتما نورپردازی و چیدمان احتمالی را در نظر بگیرید. نقاشی منزلی که وسیله ای در آن نبوده به دقت بیشتری نیاز دارد چون هنوز مطمئن نیستید که هر وسیله در کجا قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *